تاریخ انتشار ۹۵/۱۱/۱۷

یکی از ویژگی های مهم در سیستم های زیرو کلاینت ایجاد امنیت اطلاعات می باشد. در سیستم های زیرو کلاینت هیچ گونه اطلاعاتی جانب کاربر استفاده کننده از آن وجود ندارد. در سیستم زیرو کلاینت حتی اطلاعات و یا تصویر بر روی بستر شبکه قرار نمی گیرد.
امنیت اطلاعات در سیستم های زیرو کلاینت را می توان با استفاده از انواع روش های امنیتی اطلاعات که برای دیگر زیرساختهای غیر زیرو کلاینت نیز استفاده میشود، بیشتر نمود.

 

امنیت اطلاعات منحصر بر هر کاربر در سیستم زیرو کلاینت

  1. با استفاده از زیرو کلاینت تمامی رفتار و عملکردی که کاربر بر روی سیستم خود صورت داده است در روی سرور ذخیره می گردد. در شبکه با استفاده از کار با زیرو کلاینت دیگر کاربر ماهیت حقیقی نداشته و بنابراین نمی تواند با آن اقدامات خرابکارانه ای را صورت دهد. زیرا هر کاربر دارای آی پی اختصاصی نیست (میتوان به هر کاربر آی پی اختصاصی نیز اختصاص داد) و هر کاربر نمی تواند آی پی خود را تغییر دهد. از جانب کاربر مرکزی می توان میز کار کاربرانی را که می توانند با مجوز به سرور مرکزی دست داشته باشند را می توان مشاهده نمود. بنابراین پشتیبانی و ایجاد امنیت با استفاده از این سیستم به طور محسوسی بالاتر از رایانه های شخصی و انحصاری می باشد.
  2. میتوان از تمام ویژگیهای امنیت اطلاعات زیر ساختهای مجازی مانند وی ام ور و سیتریکس در زیرو کلاینت ها استفاده کرد.
  3. در زیر ساخت زیرو کلاینت میتوان از تمامی راهکارهای امنیتی استفاده کرد- به عبارت دیگر، زیر ساخت زیرو کلاینت نه تنها با هیچیک از راهکارهای امنیتی تداخل ندارد و میتوان از همه ی آنها استفاده کرد، بلکه بسیاری از پارامترهای امنیتی بسیار مهم و انحصاری را با خود به همراه می آورد و لازم بذکر است که طبق آخرین استانداردهای مدیریتی امنیت اطلاعات مانند ISO27001، زیرو کلاینت ها دارای بیشترین شاخصه های تامین امنیت اطلاعات هستند.
  4. تا کنون گزارش مستندی مبنی بر نفوذ به زیرساخت زیرو کلاینتی منتشر نشده است.

 

از فروشگاه محصولات زیرو کلاینت دیدن فرمایید.