• کار روتر ، تفاوت روتر و مودم

شیوه کار روتر ها | چگونه روترها کار می کنند

۷ مهر ۱۳۹۸|۰ Comments

شیوه کار روتر ها  قصد داریم روتر ها و شیوه کار آنها را بررسی کنیم برای اینکه به مفهوم درستی از روتر دست یابیم می بایست در ابتدا معنی لغوی آن را بدانیم. روتر در [...]

 • تعریف Optimization، Simulation و Modeling و تفاوت آن ها چیست؟

تفاوت های بین شبیه سازی، مدل سازی و بهینه سازی

۳۰ مرداد ۱۳۹۸|۰ Comments

تعریف بهینه سازی، شبیه سازی و مدل سازی و تفاوت آن ها چیست؟ مدل سازی و شبیه سازی و بهینه سازی از Application های مرتبط با سیستم های کامپیوتری هستند که امروزه در علوم و [...]

 • سرعت اینترنت

سرعت اینترنت

۲۳ مرداد ۱۳۹۸|۰ Comments

سرعت اینترنت سرعت اینترنت امروزه تبدیل به یکی از دغدغه های اصلی تمام کاربرانی شده است، که برای انجام کارهایشان نیازمند اینترنت هستند. یکی از دلایلی که موجب کند شدن سرعت اینترنت شما می‌شود، باز [...]

مدریت آسان شبکه های رایانه ای با زیرو کلاینت: امروزه با توجه به اهمیت زیر ساخت شبکه در مجموعه ها، تمامی سازمان ها و شرکت ها و مجموعه ها اقدام به خرید رایانه و شبکه کردن آنها می نمایند، اما با افزایش هزینه ها و سخت بودن مدیریت سیستم های رایانه ای و پیچیده شدن آن، می توان از زیرو کلاینت ها استفاده نمود. ابزارهای بسیار کاربردی و جذابی می باشند که مدیران می توانند به راحتی برای تامین نیازهای کاری خود از آنها استفاده نمایند. زیرو کلاینت ها را می توان به راحتی نصب کرده و با اتصال به سرور تمامی نیاز های یک کاربر را به راحتی رفع نماید.

این کامپیوتر کوچک که به اندازه یک گوشی موبایل می باشند، جایگزین کیس بوده و می توانند به راحتی تمام منابع مورد نیاز خود را از یک سرور تهیه و در اختیار کاربر خود قرار دهد. یکی از مواردی که در شبکه های رایانه بزرگ بسیار مهم می باشد، مانیتورینگ کاربران و سیستم ها می باشد که در صورت استفاده یک شبکه از زیرو کلاینت ها می توان عمل نگهداری و همچنین مدیریت سیستم ها را بسیار آسان تر از قبل انجام داد.

استفاده از رایانه ها و رایانه های کوچک در شبکه های رایانه ای بسیار مرسوم بوده است که این امر باعث ایجاد هزینه های بسیار بالای نگه داری برای شرکت ها شده است، از این رو و با وارد شدن زیرو کلاینت ها به عرصه شبکه، قضیه کاملا برعکس و کارفرمایان و یا مدیران شرکت ها می توانند با تهیه زیرو کلاینت های کوچک و کاربردی علاوه بر کاهش مشکلات مانیتورینگ میزهای کارمندان خود را نیز خلوت کرده و با ظاهری آراسته فضای شرکت خود را بهینه کنند.

vcloudpoint v1 -زیرو کلاینت

vcloudpoint v1 -زیرو کلاینت

انواع زیرو کلاینت ها بر اساس نوع ارتباط

زیرو کلاینت ها را می توان به راحتی بر اساس نوع ارتباط خود دسته بندی که هر کدام بر اساس نیاز کاری خود می تواند در شبکه، شبکه های مجازی و… مورد استفاده قرار گیرد.

 1. زیرو کلاینت RDP:

  این نوع از رایانه ها برای اتصال از تکنولوژی RDP شرکت مایکروسافت برای ارتباط استفاده می کنند و می توانند به طور همزمان به بیش از ۱/ سیستم عامل نصب شوند و برای سازمان هایی که دارای سرور ویندوز و یا چند سرور هستند بسیار مناسب است.

 2. زیرو کلاینت VDI:

  این مدل از  کاربرد بسیار محبوبی در مجازی سازی دارند و با استفاده از پروتکل های ICA –PCoIP – HDX به سرورهای مجازی متصل خواهند شد. برای اتصال این زیرو کلاینت ها از VMWARE و یا سیتریک استفاده می شود، از این رو می توانند به راحتی نرم افزار و یا ابزارهای موجود در سرور را به راحتی با کاربر به اشتراک بگذارند.

 3. زیرو کلاینت DDP:

  این نوع از استاندارد زیرو کلاینت ها متعلق به شرکت وی کلود پوینت می باشد که در آن یک زیرو کلاینت می تواند با کمترین منابع سخت افزاری و پهنای باند شبکه به صورت کاملا قدرتمند نیازهای مجموعه ای از کاربران خود را رفع نماید.

با توجه به بررسی‌های انجام‌شده و اهمیت کاهش هزینه‌ها در ایجاد و مدیریت سرور می‌توان با استفاده از زیرو کلاینت ها و مجازی سازی شبکه، به مدیریتی بسیار مقرون به صرفه و آسان دست پیدا کرد که به مدیران و کاربران شبکه کمک شایانی می کند. همچنین می توان با خرید انواع زیرو کلاینت ها از جدیدترین تکنولوژی های مجازی سازی به منظور کاهش هزینه های مالی مربوط به سرویس ها استفاده نمود، زیرا این نوع از رایانه ها، دیگر نیازی به سیستم عامل و یا آنتی ویروس ندارند و فقط کافی است یک سرور ایمن را برای خود ایجاد نمایید.

گردآوری و تنظیم توسط مجموعه شرکت های مهندسی دانش بنیان رها