تاریخ انتشار ۹۵/۱۱/۱۹

زیروکلاینت را می‌توان یک رایانه کوچک با هزینه کم و امنیت بیشتر دانست. این وسیله بخش‌های سخت افزاری پیچیده ای ندارد و در صورتی که نیاز به استفاده کاربران زیادی باشد این وسیله نسبت به رایانه شخصی مزایای زیادی دارد. مقدار مصرف برق به طور میانگین در زیرو کلاینت حدود ۵ وات و در یک رایانه حدود۲۰۰ وات می‌باشد. سیستم‌های رایانه ای در مقایسه با دستگاه زیرو کلاینت دارای آلودگی صوتی و حرارتی می‌باشد. مقدار میانگین عمر دستگاه‌های زیرو کلاینت به حدود ۱۰ سال می‌رسد در صورتی‌که این بخش برای رایانه ها حدود ۴ سال می‌باشد.

در رایانه به بخش پشتیبانی و نگهداری نرم افزاری نیاز دارد، در صورتی‌که در دستگاه زیرو کلاینت از این بخش بی نیاز است. مقدار پایداری و امنیت دستگاه زیرو کلاینت نسبت به رایانه بالاتر است. در دستگاه های زیرو کلاینت نیازی به خرید نرم افزاری نیست و جهت آپدیت و بهبود سیستم به ارتقا سخت افزاری نیازی ندارد در صورتی که در رایانه چه در بخش ارتقا نرم افزاری و سخت افزاری نیاز به هزینه می‌باشد. در بخش سرعت تبادل اطلاعات بین کاربران در دستگاه زیرو کلاینت این بخش محدود به سرعت هارد دیسک است در صورتی که در رایانه این بخش محدود به سرعت شبکه می‌باشد.

مقایسه زیرو کلاینت نسبت به یک رایانه

مقایسه زیرو کلاینت نسبت به یک رایانه

 

مقدار قیمت دستگاه زیرو کلاینت نسبت به رایانه بسیار کمتر است و دارای صرفه اقتصادی بالاتر جهت استفاده چندین کاربر در یک سازمان می‌باشد. مقدار امنیت اطلاعاتی در سیستم زیرو کلاینت بالاتر از رایانه می‌باشد زیرا در این بخش اطلاعات در سیستم کاربران وجود ندارد در صورتی‌که اطلاعات در رایانه شخصی ذخیره می‌گردد. امکان پشتیبانی از درگاه USB در هر دو بخش وجود دارد. در زیرو کلاینت CPU و درایور وجود ندارد در صورتی که در رایانه این بخش وجود دارد.

مزایای استفاده زیرو کلاینت نسبت به یک رایانه

با توجه به مقایسه صورت گرفته در مورد دستگاه زیرو کلاینت نسبت به یک رایانه می‌توان گفت این دستگاه جهت بخش‌ها و سازمان‌هایی که نیاز به تعداد زیادی دستگاه دارند بسیار مزیت و صرفه اقتصادی بیشتری دارد. پشتیبانی، ایجاد امنیت و مدیریت با استفاده از دستگاه زیرو کلاینت نسبت یه یک رایانه شخصی بسیار بالاتر است. امکان هک و جاسوسی در دستگاه زیرو کلاینت وجود ندارد بنابراین بهترین وسیله جهت بخش ادارات و سازمان‌هایی مانند بانک‌ها، سازمان‌های پستی و … است. از دیگر مزایای زیرو کلاینت نسبت به رایانه این است که مقدار ترافیک شبکه با استفاده از دستگاه زیرو کلاینت کاهش پیدا می‌کند. استفاده راحت‌تر کاربر و فضاگیر نبودن از دیگر مزایای این دستگاه می‌باشد که آن را نسبت به یک رایانه شخصی مورد پسندتر و مقبول‌تر در استفاده مدیران می‌نماید.

از فروشگاه محصولات زیرو کلاینت دیدن فرمایید.